Liceum Plastyczne
Aktualności:
WERNISAŻ PROJEKTU „Gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy” <
Dnia 7 grudnia 2012 r. odbył się wernisaż prac uczestników wyjazdu edukacyjnego do Krakowa w ramach projektu „Gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy”. Wystawa zorganizowana była w Liceum Plastycznym przy ulicy Bema 1 w Gorzowie Wielkopolskim.
Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane prace uczestników projektu – akwarele, rysunki i obrazy olejne na płótnie. Prace przedstawiały detale architektoniczne Krakowa, portale Starego Miasta oraz pejzaż krakowski.
Uczestnicy projektu, w trakcie warsztatów przygotowujących wystawę i wydawnictwo poplenerowe, wykonali profesjonalny folder, zawierający prace przedstawiające portale i detale architektoniczne.
Uczestnicy projektu po raz pierwszy sami przygotowali wernisaż, podczas którego mogli wykorzystać zdobytą w trakcie dodatkowych zajęć wiedzę.
Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie.
Prezentacja prac na Konwencie Marszałków Województw Rzeczpospolitej <
W dniach 26 – 27 listopada 2012 w Filharmonii w Gorzowie Wlkp. odbył się Konwent Marszałków Województw Rzeczpospolitej Polski.
Uczestnicy projektu „Gorzowska Edukacja Zawodowa na rzecz rynku pracy” mieli okazję zaprezentować owoce swojej pracy w ramach projektu.
Uczniowie Liceum Plastycznego prezentowali prace wykonane podczas wyjazdu edukacyjnego do Krakowa.
Przygotowanie wystawy i wydawnictwa prac poplenerowych <
Od 25 września do 20 listopada uczniowie Liceum Plastycznego pilnie pracują nad przygotowaniem wystawy i wydawnictwa prac poplenerowych.
Pod okiem Pana Juliusza Piechockiego dopracowują powstałe w Krakowie rysunki detali architektonicznych, oraz obrazy olejne, aby następnie na zajęciach z Panią Beatą Broniarek nauczyć się jak zaprojektować, wydrukować i złożyć wydawnictwo.
Prace uczniów zostaną zaprezentowane 7 grudnia na wernisażu w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Bema 1.
Spotkanie przedstawiające realizację projektu „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy” <
25 czerwca 2012 roku na Bulwarze Wschodnim w Gorzowie odbyło się spotkanie przedstawiające realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy” realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny i projektu „Mali Odkrywcy" realizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 4.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, oświatowych, samorządowych oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć i dowiedzieć się o dokonaniach przedszkolaków i uczniów gorzowskich szkół, którzy w ramach projektu uczestniczyli w dodatkowych zajęciach. Jak można było zauważyć podczas prezentacji, uczestnicy znacznie poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności, jak również odkrywali swoje talenty i możliwości.
Pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie Liceum Plastycznego licznie przybyli na Bulwar żeby zaprezentować swoje prace wykonane w trakcie „Warsztatów przygotowujących do odbioru sztuki i pracy w plenerze” oraz podczas wyjazdu edukacyjnego do Krakowa.
Uczniowie zaprezentowali także prace pokazane na grudniowej wystawie prac poplenerowych uczniów. Można było również obejrzeć wydawnictwo przygotowane przez uczestników pierwszej edycji projektu. Uczniowie już zaprosili gości na listopadowy wernisaż swoich prac.
Wyjazd edukacyjny do Krakowa uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp. <
W dniach 18 - 22 czerwca 2012 roku grupa 25 uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp. już po raz drugi wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa w ramach projektu „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy”.
W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili zabytki architektury i sztuki oraz wzięli udział w wielu interesujących lekcjach i warsztatach edukacyjnych. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się perły architektury polskiej takie jak Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą i Zamkiem, Droga Królewska z Barbakanem, Bramą Floriańską, Starym Rynkiem, kościołami Mariackim , Św. Franciszka z Asyżu oraz św. Piotra i Pawła. Zwiedzaniu towarzyszyły interesujące lekcje edukacyjne i warsztaty, które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach, na Wawelu oraz w Muzeum Narodowym. Atrakcyjnym punktem wycieczki okazało się Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zlokalizowane pod Rynkiem Głównym.
Zwiedzaniu atrakcji turystycznych Krakowa towarzyszyły zajęcia plenerowe, w trakcie których uczniowie tworzyli prace własne - rysunki wykonane ołówkiem, akwarele i zdjęcia. Powstałe w trakcie wyjazdu prace, uczniowie zaprezentują na wystawie poplenerowej w siedzibie szkoły przy ulicy Bema 1 oraz w formie wydawnictwa.
Koszt wyjazdu oraz zakupu materiałów potrzebnych do realizacji prac własnych uczniów pokryty został w całości ze środków projektu.
Warsztaty przygotowujące do odbioru sztuki i pracy w plenerze - c.d. <
Od połowy marca 2012 roku uczniowie Liceum Plastycznego pod opieką Juliusza Piechockiego uczestniczą w Warsztatach przygotowujących do odbioru sztuki i pracy w plenerze.
W trakcie zajęć uczestnicy projektu poznają stary Kraków – najstarsze ulice, portale i zabytki.
Rysują i malują ulice w perspektywie, detale architektoniczne w różnych technikach rysowniczych i w akwareli.
Oglądają fasady domów i kościołów, oraz zabytki znajdujące się w nich.
Warsztatay przygotowujące do odbioru sztuki i pracy w plenerze <
Od stycznia do połowy marca 2012 roku uczniowie Liceum Plastycznego pod opieką Danuty Ślaziak uczestniczyli w Warsztatach przygotowujących do odbioru sztuki i pracy w plenerze.
W trakcie zajęć uczestnicy znacznie poszerzyli swoją wiedzy o Krakowie jako ośrodku wiedzy, tradycji, kultury, nauki , sztuki, ogólnopolskich i europejskich wydarzeń artystycznych, miejscu życia artystów reprezentujących polską kulturę.
Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach, uczniowie będą doskonale przygotowani do wyjazdu edukacyjnego do Krakowa i pełnego odbioru sztuki i pracy w plenerze.
Wyjazd edukacyjny do Drezna i Wrocławia <
W dniach 16 – 17 grudnia 2011 roku uczestnicy projektu „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy” wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Drezna i Wrocławia. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się nam zwiedzić Stare i Nowe Miasto w Dreźnie, a przede wszystkim wziąć udział w lekcji muzealnej w Galerii Starych Mistrzów rokokowego zespołu pałacowego Zwinger. Drezdeńska galeria jest jedną z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie. Prace mistrzów malarstwa takich jak Rafael, Rembrandt, Vermeer czy Rubens wywarły na młodzieży tak niezwykłe wrażenie, że spędzili oni kilka kolejnych godzin zwiedzając galerię samodzielnie.
W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili zabytki architektury i sztuki oraz wzięli udział w wielu interesujących lekcjach i warsztatach edukacyjnych. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się perły architektury polskiej takie jak Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą i Zamkiem, Droga Królewska z Barbakanem, Bramą Floriańską, Starym Rynkiem, kościołami Mariackim , Św. Franciszka z Asyżu oraz św. Piotra i Pawła. Zwiedzaniu towarzyszyły interesujące lekcje edukacyjne i warsztaty, które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach, na Wawelu oraz w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Atrakcyjnym punktem wycieczki okazało się Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Równie interesujący i bogaty w zabytki architektury gotyckiej i barokowej okazał się spacer uliczkami Wrocławia. Byliśmy zauroczeni budowlami sakralnymi Ostrowa Tumskiego, podziwialiśmy monumentalne gotyckie kościoły, barokowy gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, rynek, gotycki ratusz, zabytkowe kamieniczki, średniowieczne więzienie, i wiele innych zachwycających miejsc ...
Łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzież w znaczny sposób poszerzyła swoją wiedzę z historii sztuki.
Dodatkowo, skorzystaliśmy z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy na Starym Mieście wprowadzając nas w miłą świąteczną atmosferę.
WERNISAŻ PROJEKTU „Gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy” <
Dnia 9 grudnia 2011 r. odbył się wernisaż prac uczestników wyjazdu edukacyjnego do Krakowa w ramach projektu „Gorzowska edukacja na rzecz rynku pracy”. Wystawa zorganizowana była w Liceum Plastycznym przy ulicy Bema 1 w Gorzowie Wielkopolskim.
W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili zabytki architektury i sztuki oraz wzięli udział w wielu interesujących lekcjach i warsztatach edukacyjnych. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się perły architektury polskiej takie jak Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą i Zamkiem, Droga Królewska z Barbakanem, Bramą Floriańską, Starym Rynkiem, kościołami Mariackim , Św. Franciszka z Asyżu oraz św. Piotra i Pawła. Zwiedzaniu towarzyszyły interesujące lekcje edukacyjne i warsztaty, które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach, na Wawelu oraz w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Atrakcyjnym punktem wycieczki okazało się Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane prace 20 uczestników projektu – akwarele, rysunki i fotografie. Uczestnicy projektu w trakcie warsztatów przygotowujących wystawę i wydawnictwo poplenerowe wykonali profesjonalny folder zawierający wszystkie zaprezentowane w trakcie wystawy prace. Uczestnicy projektu po raz pierwszy sami przygotowali wernisaż, podczas którego mogli wykorzystać zdobytą w trakcie dodatkowych zajęć wiedzę .
Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie.
Wyjadz edukacyjny do Krakowa <
W dniach 25 - 29 września grupa 23 uczniów Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp. uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa w ramach projektu „Gorzowska edukacja zawodowa na rzecz rynku pracy”.
W ramach wyjazdu uczniowie zwiedzili zabytki architektury i sztuki oraz wzięli udział w wielu interesujących lekcjach i warsztatach edukacyjnych. Wśród zwiedzanych obiektów znalazły się perły architektury polskiej takie jak Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą i Zamkiem, Droga Królewska z Barbakanem, Bramą Floriańską, Starym Rynkiem, kościołami Mariackim , Św. Franciszka z Asyżu oraz św. Piotra i Pawła. Zwiedzaniu towarzyszyły interesujące lekcje edukacyjne i warsztaty, które odbyły się w Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach, na Wawelu oraz w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Atrakcyjnym punktem wycieczki okazało się Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Zwiedzaniu atrakcji turystycznych Krakowa towarzyszyły zajęcia plenerowe, w trakcie których uczniowie tworzyli prace własne - rysunki wykonane ołówkiem, akwarele i zdjęcia. Powstałe w trakcie wyjazdu prace, uczniowie zaprezentują na wystawie poplenerowej w siedzibie szkoły przy ulicy Bema 1 oraz w formie wydawnictwa.
Koszt wyjazdu oraz zakupu materiałów potrzebnych do realizacji prac własnych uczniów pokryty został w całości ze środków projektu.